Vandaag zijn we het nieuwe schooljaar goed gestart met het jaarthema: “Met weten en meten bouwen we aan de toekomst.”
De dag begon met een vrolijk toneelstukje. Professor Meten kwam op de speelplaats met een meetlint dat steeds terugschoot, terwijl Professor Weten haar papieren overal liet vallen omdat ze niet meer wist of ze een 6 of een 9 had opgeschreven. Samen ontdekten ze dat bouwen onmogelijk was zonder meten én weten. Gelukkig verscheen ook Robot 3000, maar die raakte al snel door zijn energie heen en gaf alleen maar foute antwoorden. De leerlingen schoten in de lach toen de robot zei: “2 + 2 = 22!”
Gelukkig waren de kinderen er om te helpen. Zij bewezen dat ze konden meten, rekenen én bouwen. Met goede antwoorden, slimme schattingen en creatieve ideeën vulden ze de energie van de robot weer aan. Zo kregen de professoren eindelijk de bouwmeesters waar ze naar zochten.
Het was duidelijk dat de professor Meten en Weten hulp nodig hadden. Elke klas kreeg één of meerdere uitdagende opdrachten: rekenen, schatten, meten en bouwen. Voor elke goed uitgevoerde opdracht verdienden de leerlingen een bouwsteen én extra energie voor de robot. Dankzij de inzet van alle klassen konden we samen het eerste stuk van onze droomstad van de toekomst bouwen.
Het was een dag vol samenwerking, plezier en creativiteit. Een betere start van het schooljaar konden we ons niet wensen. Want één ding staat vast:
Met weten en meten bouwen wij aan de toekomst!
Ook benieuwd naar de klasfoto’s van ons thema neem dan zeker een kijkje in ons fotoalbum: https://album.gbshetkompas.be/index.php?/category/1331


